Příčiny a léky na svědění pokožky hlavy

Někteří lidé pociťují svědění pokožky hlavy, které se může rychle stát nesnesitelným. Existují různé příčiny, které mohou způsobit podráždění. Je však možné najít prostředky pro vlasovou pokožku, aby se jí ulevilo.

1) Příčiny svědění pokožky hlavy

Svědění může nejprve pocházet stres. Úzkost má často za následek svědění, ať už na kůži nebo ve vlasech.

zesvětlit kudrnaté vlasy
Kredity: iStock

Existuje také barvy a šampony které vedou ke svědění pokožky hlavy. Pokožka hlavy někdy po jejich použití podstoupí velmi silné oslabení, protože jsou velmi dráždivé látky pro vlasy.

Lupy a paraziti také způsobit svědění pokožky hlavy. Hledání vší nebo přítomnost lupů má za následek silné podráždění lebky.

A samozřejmě existuje také mnoho kožních onemocnění, které může identifikovat a léčit pouze dermatolog, aby potlačil svědění a nepohodlí, stejně jako možné související plaky nebo šupiny. Patří sem lupénka, ekzém nebo dokonce seboroická dermatitida, která může způsobit podráždění a zarudnutí.

2) Prostředky ke zmírnění podráždění

Nejprve musíte vzít a jemný šampon a přizpůsobil se jeho pokožce hlavy. Pokud je pokožka hlavy suchá, bude nutné vzít bohatý šampon s rostlinnými oleji, aby se lebka rehydratovala. Je tedy nutné použít zklidňující produkty k péči o pokožku hlavy. Například šampony s bambuckým máslem jsou velmi bohaté, stejně jako kokosový olej, takže jsou dobrými prostředky pro pokožku hlavy.

lupy ve vlasech
Kredity: iStock

Pro zklidnění svědění je pak potřeba šampony nejprve rozmístit, protože čím méně na ně člověk útočí, tím méně svědění bude. Dále je nutné se vyvarovat teplo na vlasech. Vysušte je na vzduchu je tedy velmi dobrým řešením. Je proto také nutné se vyvarovat zahřívacích přípravků, jako jsou žehličky a natáčky. Nakonec zvažte masírujte si pokožku hlavyto může dovolitzklidnit svědění značně.

Pleťová voda s heřmánkem, jablečným octem nebo zeleným čajem, maska ​​z aloe vera, esenciální olej z čajovníku (tea tree) nebo levandule… Nechybí přírodní doplňková řešení, která zklidní a vyčistí podrážděnou pokožku hlavy, která ji svědí.

Ultra jemné antiseptické mýdlo na ruce s olivovým olejem a citronem

6 tajemství pro účinnou prevenci a léčbu rozšířených pórů