Jak provést trvalé odstranění chloupků moukou?

Jsme připraveni udělat cokoli, abychom zabránili opětovnému růstu nežádoucího ochlupení na určitých částech těla. To platí zejména pro obličej, kde je odstraňování chloupků bolestivou a únavnou zkušeností. A v závislosti na zvolené metodě odstraňování chloupků (holicí strojek, pinzeta, depilační krém, proužky horkého nebo studeného vosku, navlékání atd.) se k tomu musíte někdy velmi často vracet… Naštěstí epilace pulzním světlem v kosmetickém salonu nebo horký vosk u kosmetičky nejsou jediné udržitelné techniky pro dlouhotrvající odstranění chloupků. Vyzkoušet však můžete i trvalou depilaci kníru a prachového peří moukou. Toto je obzvláště jednoduchý recept na přípravu a téměř bezbolestný.

Ingredience:

cizrnová mouka (nebo pšeničná)

Trochu vody

Trvalé odstranění chloupků na obličeji moukou, jak to funguje?

1. Do mísy dejte dvě lžíce mouky.

2. Poté přidejte trochu vody a promíchejte.

3. Rozetřete přípravek na oblast, které se týká odstraňování chloupků, pečlivě masírujte tam, kde chloupky vždy dorůstají: horní ret, čelist… Poté nechte deset minut zaschnout.

4. Zaschlou pastu rozetřete rukou, abyste vytrhli chloupky, a poté si opláchněte obličej.

knír na obličeji
Kredity: iStock

Po depilaci voskem nezapomeňte nanést zklidňující krém pro zklidnění citlivých oblastí obličeje. Kromě toho se několik dalších dní vyhněte peelingu, aby nedošlo k podráždění, pálení a zarudnutí na ošetřovaných místech. A není třeba ho vyrábět avant trvalá depilace moukou vyvarujte se zarůstání chloupků, protože pro tuto oblast je malé riziko a může senzibilizovat pokožku. Samozřejmě však budete potřebovat zopakujte tento trik trvalého odstranění chloupků moukou několikrát pro bezchybný výsledek. Zaručená hebká pokožka bez drahé laserové epilace a tmavé chloupky jsou rychle velmi diskrétní, než zmizí navždy!

Pokud vám tento recept nevyhovuje, zejména pro citlivou pokožku, můžete si vyrobit i přírodní depilační krém a další domácí recepty na odstranění chloupků na obličeji. Nakonec je docela možné jednoduše odbarvit nechtěné vlasy citronem a medem.

6 běžných plážových chyb, které ničí vaše vlasy

Jaké hygienické ochrany používat?