Jak mít krásné nehty přirozeně? Zde je 6 babských tajemství

Když se zeptáte, na kterou část člověka se díváte jako první, je úžasné, jak mohou být mezi odpověďmi ruce! A skutečně, je to část těla, kterou nelze zanedbávat: používáme je každý den na všechno. Ve skutečnosti je péče o ruce důležitou součástí rituálu krásy. Zdraví nehtů je tedy zásadní. S podezřením visícím nad jejich produkty péče o pleť, které by mohly být významnými endokrinními disruptory, je přirozený přístup účinnou možností, jak dosáhnout stejných (ne-li lepších) výsledků. Zde je pár babských tipů pro krásu vašich končin. Tyto přírodní prostředky vám zajistí silnější a méně lámavé nehty!

1) Čisté, lesklé nehty

žluté nehty kvůli laku
Snímek obrazovky YouTube kanálu RealAsianBeauty

Špinavé nehty mohou být extrémně odpudivé. K nalezení dokonale čistých nehtů použijte použitý zubní kartáček a jemně je protřete. Použijte mýdlovou vodu, nebo lépe jedlou sodu smíchanou s vlažnou vodou.

2) Citron pro zpevněné nehty

citron černé tečky citrus
Snímek obrazovky YouTube kanálu YouTube iamvanessae

Citron je vynikající bělící a vyživující složka. Pomáhá tedy nehet zacelit a zároveň jej zkrášlit. Do nádoby vymačkejte půlku citronu a na deset minut v ní namočte prsty. Pro dokončení ošetření pak můžete aplikovat mandlový olej.

3) Posilující olivový olej

07 - citron na posílení nehtů
Youtube zachycení kanálu IamVanessae

Skvěle se krmí. Stačí nanést trochu, nejlépe vlažné na nehty a nechat působit.

4) Bílý ocet pro omezení lámavosti

Vodní styly
Vodní styly

Při všem, co se jim během dne děje, není divu, že jsou křehké a ve špatném stavu. Můžete je však na 5 minut ponořit do roztoku připraveného z 250 ml horké vody na 10 ml bílého octa. Můžete ho nanést i vatovým tamponkem a nechat 5 minut působit. Poté důkladně opláchněte čistou vodou a ruce jemně osušte. Neváhejte je poté rehydratovat.

5) Nejúčinnější koupel nehtů

olivový olej
Kredity: Pixabay/Naturalpastels

Tato směs podporuje růst nehtů a zároveň je udržuje zdravé. Smíchejte šťávu z poloviny vymačkaného pomeranče a najemno nasekaný čerstvý česnek. Namočte je na 10 minut do směsi. Opláchněte si ruce a nádobu, kterou poté naplňte panenským olivovým olejem, aby se nehty na 5 až 10 minut namočily, aby byly intenzivně vyživovány.

6) Domácí posilovací „leštěnka“ pro růst nehtů a jejich pevnost

hřebíky
Zachycení kanálu Soso Latina na YouTube

Použijte prázdnou, vyčištěnou lahvičku od laku na nehty (nebo lak na nehty, který nepoužíváte). Chcete-li láhev vyčistit, stačí ji vyprázdnit a dát do ní nějaké rozpouštědlo, abyste ji vyčistili. Naplňte ji panenským olivovým olejem a přidejte nadrobno nakrájený česnek. Nechte macerovat alespoň 48 hodin a aplikujte každý den. Pokud vám vůně vadí, neváhejte si do ní dát pár kapek esenciálního oleje.

Související články:

5 tipů, jak si už nikdy nekousat nehty

Plíseň nehtů: 9 přírodních prostředků k léčbě

9 technik, které fungují na vybělení žlutých nehtů

4 jednoduché tipy pro dokonalé odstranění chloupků po celé léto

3 esenciální oleje ideální pro podporu růstu vlasů