6 ošetření pro udržení barvených vlasů

Barvené a melírované vlasy jsou značně oslabené. S vlasovou rutinou proto musíte být velmi opatrní a pravidelně se o své vlasy starat. Zde je několik tipů pro údržbu barvených a melírovaných vlasů.

1) Proveďte ošetření, které vlasy hydratuje

Péče je dobře známá opravit vlasy. Upřednostnit hydratační péče každý týden se starat o své vlasy. Může to být maska, kondicionér nebo bezoplachová péče. Všechno je dobré vzít za sebe vlasové vlákno.

Mokré vlasy
Kredity: iStock

Můžete si také vyrobit vlastní domácí maska aby to bylo 100% přírodní! Smíchejte například olivový olej, olej ze sladkých mandlí a avokádový olej, abyste své suché vlasy vrátili k životu. Nebo můžete jednoduše použít rostlinné oleje jako kokosový olej nebo arganový olej. Je však třeba vzít v úvahu, že tato ošetření se nemají provádět častěji než jednou týdně. Při zneužití mohou vlasy stát se příliš tlustým.

2) Přizpůsobte svou péči podle barvy vlasů

Měli byste také vědět, že léčba závisí na barva vlasů. Například pro blond vlasy je ideální fialový šampon. Ve skutečnosti to umožní k odstranění žlutých odlesků a zachovat barvu na maximum. Neměli byste to však dělat příliš často, protože by vám vlasy mohly zfialovět nebo dokonce zbělat.

Pro Zrzavé vlasy, Můžeš použít bohaté produkty v měděných pigmentech, aby se postaral o okázalá barva. Jsou jistě velmi náročné na údržbu, ale opakovaná údržba jíšky umožní zachovat báječný vzhled barvy.

Kredity: Pixabay/Matlachu

Konečně, s ohledem na Hnědé vlasy, je často velmi snadné se o ně postarat. Vyberte si šampony přizpůsobené vaší barvě, tedy hnědé, a dobře vyživují vaše vlasové vlákno.

3) Rozložte šampony

eh ano, místo šampony je velmi dobrý pro vlasové vlákno. To jim umožní odpočívat, protože zbarvení způsobuje a výrazná změna na vaše vlasové vlákno.

suché konečky poškozené vlasy
Kredity: iStock

4) Teplá voda: ideální pro barvené vlasy

Voda opravdu umí napadnout vaše vlasy značně. Primárním cílem není umýt je horkou vodou, ale spíše vodou Vlažná voda nalévat méně poškozují vlasy. Pak udělejte pozor na vápenec, protože to může být škodlivé pro vaši pokožku hlavy. Vždy je proto dobré vlasy naposledy opláchnout vlažnou vodou.

sprchový šampon na vlasy
Kredity: iStock

5) Vyvarujte se namočení barvených vlasů na pláži nebo u bazénu

V létě je velmi důležité o vlasy pečovat. Ve skutečnosti způsobí mořská sůl nebo dokonce chlór značná suchost vlasů. Je také možné, že vlasy zezelenají mořskou solí a hlavně řasami. Musíme proto být na toto velmi opatrní a co nejvíce se vyhněte namočení vlasů. je také možné opláchněte je čistou vodou ihned po koupání k rychlému odstranění soli nebo chlóru.

Kredity: adamkontor / Pixabay

6) Jablečný ocet pro lesk

The jablečný ocet je starý trik, který se osvědčil. To umožňuje k odstranění nečistot, ale také vápenec, chlór nebo znečištění. Bude tedy obnovit zářivost a přinést lesk nesrovnatelné s vašimi vlasy!

Kredity: iStock

Koupel rukou pro delší a pevnější nehty

3 tipy, jak se vyhnout výskytu pupínků