6 nezastavitelných tipů, jak mít krásné nohy

Během letní sezóny jsou nohy odhaleny. Léto je proto ideální čas dát krásu nohou do centra pozornosti a věnovat jim speciální péči. Mnoho tipů pro zobrazení krásných nohou je však dlouhodobých pro efektivnější výsledky. Také tyto vzácné tipy neomezujte na slunečné dny a používejte je po celý rok, abyste měli vždy krásné konce.

1) Mít krásné nohy vyžaduje dobrou stravu

Naše strava může podporovat zadržování vody a fenomén těžkých nohou. Také, jak pro vaše pohodlí, tak z estetických důvodů, je třeba věnovat zvláštní pozornost přijímanému jídlu. Zdravá a pestrá strava bohatá na vitamíny je zde vaším nejlepším spojencem.

vitamíny E
Kredity: iStock

Přesněji řečeno, dejte čestné místo vitamín C (nezbytný pro tvorbu kolagenu) a vitamíny E (pro podporu krevního oběhu) Bohatství na antioxidanty červeného ovoce, hroznů a citrusových plodů vám ředí krev, vždy s ohledem na to, abyste se vyhnuli těžkým nohám. Myslete také na olejnatá semena, rostlinné oleje. Nakonec si všimněte, že draslík v potravě má ​​drenážní účinek. Taky ho nezapomeňte zařadit do jídelníčku!

Co se týče nápojů, vyhněte se průmyslovým džusům a syceným nápojům, které jsou příliš sladké. Zůstat dobře hydratovaný vodou vám umožní odstranit toxiny a snížit zadržování vody.

2) Hodně, hodně a přídavek hodně

celulitida zadržování vody ve stehnech
Kredity: iStock

Celulitida postihuje všechny ženy, i ty nejhubenější. A v prevenci stejně jako v léčbě existuje jediné dobré řešení: masáž. Pomocí krému nebo oleje smíchejte a masáž zdola nahoru s dlouhým pohybem palpate-roll na úrovni stehen.

3) Peeling/hydratace, to pravé duo pro krásné nohy

drhnout
Kredity: iStock

Vše začíná exfoliaci, která zbaví pokožku odumřelých buněk a vyhladí texturu pokožky. Proveďte peeling jednou nebo dvakrát týdně také optimalizuje odstraňování chloupků pro lidi, kteří si ho dopřávají. K tomu má každý svou metodu: černé mýdlo a houbu z lufy nebo kessa rukavici, domácí peeling s kávovou sedlinou a rostlinným olejem nebo rukavici z koňských žíní. Po každém peelingu a na denní bázi se nezdráhejte nábožensky dodržovat svůj hydratační rituál. Kromě dobrého pití svěřte hebkost své pokožky gelu z aloe vera a/nebo krému s bambuckým máslem a domácím rostlinným olejem pro zaručený efekt broskvové pokožky!

4) Přírodní prostředky k léčbě všech drobných opruzenin

modrá kontuze hematom ekchymóza šok úder
Kredity: iStock

I ty nejkrásnější nohy na světě trpí výskytem modřin nebo odřenin. Pro vystavení dělových noh je proto nezbytné ošetřit údery a drobné rány přírodními prostředky, které usnadní jejich rychlé smazání. Proti otlakům použijte napřarnika neboitalský esenciální olej helichrysum (nebo nesmrtelný). Je to prostě kouzelné. U lézí a popálenin zvažte gel z aloe vera, jedinečný protizánětlivý a hojivý prostředek. Pokud jde o obklad ze zelené hlíny, je to velmi účinný přírodní prostředek na řezné rány a škrábance. Jeho dezinfekční, hojivá a ochranná síla je nepřekonatelná!

5) Chůze a sport, tajemství úspěchu!

sportovní běh jogging
Kredity: Pixabay/Sasint

Sedavý způsob života je nepřítelem štíhlých nohou. Takže zapomeňte na dny celodenního sezení a využít každou příležitost k procházce. Například raději jděte po schodech nebo vystupte z autobusové zastávky dříve, abyste dojeli do cíle. Některé sporty jsou také známý pro hubnutí, tvarování a posilování nohou. To je případ běhu, cyklistiky, pilates nebo třeba jógy. Vodní sporty jsou oblíbené také u aquabike (na rozdrcení celulitidy), plavání, surfování nebo paddleboardu. A pokud ne, bez toho, abyste chodili do posilovny nebo ven, zvykněte si dělat dřepy denně, například před pohovkou, když se díváte na televizi.

6) Další triky, jak „podvádět“ a chlubit se krásnými nohami

Přizpůsobením svého outfitu můžete vytvořit iluzi lépe vypadajících nohou. Sundejte si například kotníky: tím se zeštíhlí. Je také možné je zjemnit nošením svislých pruhů nebo šatů či sukní rozdělených na úrovni nohou. Velmi se stává… a smyslným! Pokud jde o boty, rozhodněte se pro pár stejné barvy jako kalhoty, abyste prodloužili nohy optickým efektem. Jinak noste klínky a vyhněte se tenkým podpatkům, pokud jsou vaše kotníky na váš vkus příliš široké. V každém případě se ujistěte, že vaše boty jsou pohodlné, abyste měli hezkou chůzi a nedeformovali si nohy.

Pro ještě větší zvýraznění krásy vašich nohou můžete použít i přírodní samoopalovák nebo domácí duhový olej, který vaše opálení ještě zkrášlí a nohy zvýrazní.

6 způsobů, jak použít tea tree esenciální olej na pupínky

6 přírodních prostředků pro záchranu vašich suchých a poškozených rukou