12 nejlepších potravin pro prevenci a boj proti celulitidě

Zarostlá celulitida se netýká jen lidí s nadváhou! V průběhu let kůže ochabuje a náš sedavý způsob života podporuje instalaci pomerančové kůže. Nedostatek fyzického cvičení, žilní nedostatečnost (také podporující zadržování vody a těžké nohy), jako je nezdravý životní styl (alkohol, stres atd.) a hormonální nebo zánětlivá nerovnováha. A samozřejmě, strava hraje klíčovou roli v hromadění podkožní tukové tkáně. Víme například, že nadbytek soli, nasycených tuků a rafinovaného cukru (obzvláště v průmyslově zpracovaných potravinách) je velmi špatný. Ale jaké potraviny naopak pro prevenci a boj proti celulitidě obrátit? Zde je malý seznam potravin proti celulitidě!

1) Voda, voda, voda

pít vodu zůstat hydratovaná sklenice vody
Kredity: Flickr/Aqua Mechanical

Není možné pustit se do seznamu potravin proti celulitidě, aniž byste to zmínili! Každý ví, že musíte pít vodu, ale málokdo se jí drží a nahrazuje ji slazenými nápoji. Pití během dne však umožňujeodstranění toxinů et podporuje lymfatickou drenáž. Samotná voda sama o sobě neumožní odstranění celulitidy, zejména pokud jde o tukovou nebo vláknitou celulitidu. Přesto je to v případě vodní celulitidy smíchané se zadržováním vody to nejdůležitější gesto. A zůstává dobrým zvykem, abyste se ho zbavili efektivněji, bez ohledu na typ celulitidy.

2) Zelený čaj

zelený čaj
Kredity: iStock/4Kodiak

Antioxidační, diuretikum a hubnutí, pomáhá omezit asimilaci tuku tělem a zadržování vody. Zároveň bude bojovat proti celulitidě a preventivně působí na tukové buňky! Navíc má vliv na zrychlení metabolismu. K tomu ji neváhejte konzumovat dvakrát denně mimo jídla.

3) Exotické ovoce mezi potravinami proti celulitidě

papája
Kredity: PxHere

Ovoce odjinud se honbě za důlky nevyrovná. Vezměte si papája a ananas: obojí je ovoce protizánětlivé a bohaté na vitamín C. Tento antioxidant však pomáhá spalovat tuky a zachovat svůj kolagenový kapitál. To zajišťuje pevnou a tonizovanou pokožku. Obsahují také hubnoucí enzymy kteří bojují se sedlovými brašnami. Respektive existuje papain (který příznivě působí na kolagen pokožky) a bromelain (tukožrout). Přesto jsou tyto účinné látky méně zastoupeny v plodech a více ve stoncích. Abyste z toho měli prospěch, užívejte doplňky stravy mimo jídlo. Tyto kapsle budou mít velmi účinný účinek proti celulitidě.

4) Cibule

cibule
Kredity: Pixabay/Jill111

Měli bychom obětovat svůj dech, aby celulitida na stehnech, bocích, hýždích a pažích zmizela? Zdálo by se to tak! Opravdu, cibule má vliv odvodňující, diuretický a detoxikační. Zatímco pomáhá tělu odstraňovat toxiny, pomáhá také snižovat hladinu cukru v krvi. Se svým příbuzným česnekem vám také poskytne výhodu svých vazodilatačních vlastností. To zlepšuje krevní oběh a odvodňuje tělo, aby se zabránilo inkrustaci tuku v důlcích.

5) Banány

banány
Kredity: Pixabay / HypnoArt

Překvapilo vás, že patří mezi nejlepší potraviny proti celulitidě? Není to však nutné! Skutečně je zde vysoká dávka draslíku a zinku. Tyto prvky podporují správné fungování tkání a také volný krevní a lymfatický oběh. To tedy umožňuje rychle skoncovat se zadržováním vody optimalizací okysličení těla. Navíc vyrovnává účinky sodíku v naší stravě, která je na něj velmi bohatá. Banán snižuje zánět a omezuje výskyt nových celulitidových uzlů.

6) Citrusové plody: klíčové potraviny proti celulitidě

citrus grapefruit citron
Kredity: Free-Photos / Pixabay

Jak bylo vysvětleno dříve, vitamín C nalezený v citrusových plodech je a notoricky známý spalovač tuků a proti celulitidě. Umožňuje dobrou drenáž tkání a cirkulaci tekutin a zároveň zbavuje tělo toxinů. Citron je dobrým příkladem se svými silnými detoxikačními účinky. Není to však samo, protože pomelo nebo grapefruit, nízkokalorické, snižuje tvorbu tukových usazenin v tkáních. Pamatujte však, že jiné potraviny jsou bohaté na vitamín C a někdy i více než citrusové plody! Petržel (močopudná, čistící a detoxikační) a zelená, červená nebo žlutá paprika (diuretikum a tonikum) jsou další vynikající prevence v této kategorii.

5 dobrých návyků pro bělejší zuby

Koupel rukou pro delší a pevnější nehty